HORSY z premierowym utworem “Teenage Dream” i zapowiedzią EP

Horsy zaprezentował wideoklip pt. „Teenage Dream”, czyli dźwiękowo-obrazkową wizytówkę stworzoną wspólnie z Vj Emiko. Nieograniczone nawiązania do elektronicznego futuryzmu ZSRR i dystans czynią teledysk Horsy’ego zabawnym oraz w mocny sposób unikalnym.

Piosenka jeszcze przed oficjalną premierą spotkała się z ciepłym przyjęciem publiczności czego dowodem jest zaproszenie do line-upu artysty przez holenderski festiwal Eurosonic (ESNS).

fot. materiały prasowe

Cały image i wspomniane odniesienia są otoczką, mającą zobrazować przekaz artysty. Jego zabawa pewną konwencją jest czytelna i na swój sposób prowokacyjna. W ten sposób Horsy chce zwrócić uwagę nie tylko na siebie, ale również na oryginalną formę, w którą została zamknięta ta piosenka. Taki styl wydaje się nieco kontrowersyjny, a ocieranie się o kicz może być w pierwszym zetknięciu trudne do zaakceptowania. Warto jednak doszukać się w tym nie tylko zabawy, ale wyśmiewania pewnych zjawisk. Stąd za jego twórczością musi iść czytelna, nieco przejaskrawiona wizualizacja oraz drastycznie dosłowna warstwa muzyczna. A ta wypływa z elektronicznych eksperymentów i mocnego syntetyzmu brzmień. Jego muzyka to w pewnym sensie spektakl, czego dowodem jest właśnie “Teenage Dream”.

Horsy debiutował na scenie Electronic Beats festiwalu Nowe Horyzonty, co otworzyło mu furtkę do wrocławskich klubów oraz festiwali takich jak Podwodny Wrocław czy Las Camp.

Za projektem Horsy stoi Tomek Wódkiewicz – muzyk, producent, konstruktor interaktywnych robotów muzycznych. Zanim Horsy stał się Horsy’m w 2013 roku powołał do życia zespół Joy Pop, którego drugi album gościł jako „płyta tygodnia” w PR Czwórka. Wódkiewicz ma na koncie muzykę do kilku spektakli teatralnych i performensów (współpracował m.in. z Krzysztofem Garbaczewskim czy Eweliną Marciniak) oraz debiut reżyserski „Existenz”w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pisze muzykę do reklam oraz instalacji multimedialnych. W roku 2012 zdobył drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Cage’owskim. Pod szyldem „Bioporty” konstruuje interaktywne roboty muzyczne prezentowane m.in. we wrocławskim IP Studio czy na festiwalu Opener. Jest również producentem odpowiedzialnym za powstanie takich klubów jak warszawskie Cząstki Elementarne czy wrocławska Wyspa Tamka.

YT: https://goo.gl/CJRbaM

FB: https://goo.gl/4r75qJ

IG: https://goo.gl/resL4m

 

Dodaj komentarz