Alicja Szemplińska zwyciężczynią 10. edycji „The Voice of Poland”

Poznaliśmy zwycięzcę jubileuszowej edycji „The Voice of Poland” – to Alicja Szemplińska. W finale wokalistka zmierzyła się z Darią Rzeczek, Damianem Kulejem oraz Tadeuszem Seibertem. Każdy z finalistów wydał debiutancki singiel. Utwory są już dostępne w serwisach cyfrowych.

fot. materiały promocyjne

Alicja Szemplińska jest nastolatką z głową pełną marzeń. Te o śpiewaniu pojawiły się, gdy jako 14-latka Alicja miała okazję szansę kształcić swój talent u Setha Riggsa, trenera wokalnego Michaela Jacksona. Jej największą inspiracją jest Jorja Smith, dzięki której zakochała się w soulu.W wolnym czasie zapełnia szufladę wierszami i tekstami piosenek, które być może kiedyś ujrzą światło dzienne. Przy tworzeniu singla „Prawie my” Alicja współpracowała z Neve z Wielkiej Brytanii. Porozumiewały się po angielsku, ale później został napisany tekst polski.

W finale 10. edycji „The Voice of Poland” każdy z uczestników wykonał premierowo debiutanckie single, jak również zaprezentował się w kilku innych utworach. Alicja Szemplińska wraz ze swoimi trenerami – Baronem i Tomsonem – wykonała na scenie „As” George’a Michaela i Mary J. Blige, „The Show Must Go On” Queen i „Litanię” Edyty Górniak.Daria Rzeczek w duecie z Michałem Szpakiem zaśpiewała „Jej portret” Bogusława Meca, wykonała też „You Are The Reason” Caluma Scotta i „Dwa serca, dwa smutki” Bajmu. Damian Kulej na utwór zaśpiewany wspólnie z trenerem (Kamilem Bednarkiem) wybrał „Sledgehammer” Petera Gabriela, a później usłyszeliśmy „Make You Feel My Love” Adele w jego wykonaniu. Tadeusz Seibert wraz z Margaret zaśpiewał „Say Something” A Great Big World i Christiny Aguilery oraz „Cryin’” Aerosmith i „Jednego serca” Czesława Niemena.Gościnnie w odcinku wystąpili Viki Gabor – laureatka tegorocznej Eurowizji Junior, Marcin Sójka, który triumfował w 9. edycji „The Voice of Poland” oraz gwiazdor z Włoch – Mahmood.

 

Dodaj komentarz