Grzegorz Markowski rozstaje się z Perfectem

Grzegorz Markowski potwierdził, że opuszcza zespół Perfect, który w 2020 roku obchodzi 40-lecie ze wspomnianym wokalistą. Odbędzie się jeszcze ostatnia trasa koncertowa w takim składzie.

“Koledzy mają pomysły na siebie, nazwę, mogą zrobić z dorobkiem, co chcą” – tak podsumowuje rozstanie Grzegorz Markowski i dodaje – “Nie odbieram zespołowi niczego. Po prostu odchodzę. Perfect zostaje, muzyka zespołu to kawał historii polskiego rocka”.

fot. Bartosz Kuśmierski dla PP / PM

Jednocześnie artysta zapowiedział, że rozpoczyna solową działalność. Chociaż tak naprawdę Markowski ma na koncie także płyty nagrane poza Perfectem. Najnowszą płytą była wydana w 2019 roku “Droga” z Patrycją Markowską. W 2010 roku ukazał się natomiast wspólny krążek z Ryszardem Sygitowiczem “Markowski & Sygitowicz”. W 1987 roku pojawił się też album “Kolorowy telewizor” z utworami autorstwa Grzegorza Markowskiego i Krzysztofa Stefaniaka.

Pożegnanie Perfectu z fanami jest jednocześnie okazją do świętowania 40-lecia istnienia grupy. Obecna ekipa – Markowski (wokal), Piotr Szkudelski (perkusja), Jacek Krzaklewski (gitara), Dariusz Kozakiewicz (gitara) i Piotr Urbanek (gitara basowa) – występuje razem od 20 lat. Perfect rozpoczął działalność dużo wcześniej, bo w 1977 roku. Trzy lata później do składu, któremu do późnych lat 80. przewodził Zbigniew Hołdys, dołączył Grzegorz Markowski.

1 grudnia w Tychach Perfect zagra ostatni koncert klubowy. Następnie grupa odwiedzi wielkie hale – 14 lutego 2020 roku pokażą się na warszawskim Torwarze, 6 marca w Netto Arenie w Szczecinie, 26 kwietnia w MTP w Poznaniu, 6 maja w Tauron Arenie w Krakowie, 23 maja w Arenie w Gliwicach, 13 czerwca we Wrocławiu w Hali Stulecia, a 19 czerwca w Ergo Arenie w Gdańsku.

 

Dodaj komentarz