“Yo-Yo” – pierwszy singiel z nowej płyty Jazz Bandu Młynarski – Masecki

Jazz Band Młynarski-Masecki wydaje drugą płytę. Pierwszym jej zwiastunem jest singiel „Yo-Yo”. Tym razem artyści postanowili pójść o krok dalej i spełnić swoje wielkie marzenie o prawdziwej jazzowej orkiestrze. Premiera albumu już 11 października.

Do podstawowego składu, który liczył 7 osób, dodali sekcję skrzypiec oraz trąbki i puzony. W ten sposób powstał 17-sto osobowy zespół o dużo szerszej brzmieniowej palecie. Trasa koncertowa zespołu w powiększonym składzie będzie składać się z recitali, które odbędą się w najlepszych polskich salach koncertowych.

fot. Darek Kawka / ZPAV

Tytuł „Płyta z zadrą w sercu” to tytuł jednej z piosenek jednego z największych polskich tekściarzy XX wieku – Mariana Hemara.

Polski przekład amerykańskiego standardu Cliffa Friend’a, Charliego Tobias’a i Boyd’a Bunch’a robił furorę w jednej z rewii warszawskiego teatru Cyrulik Warszawski w roku 1938. Muzycy zapatrzeni w stare fotografie i zasłuchani w orkiestry polskie i amerykańskie, postanowili stworzyć świat, w którym II Wojna Światowa nie miała miejsca, a jazzbandy taneczne w Polsce nie przestają istnieć i grają czerpiąc ze wszelkich dobrodziejstw nowoczesności.

Do nagrań muzycy użyli mikrofonów z lat XX ubiegłego wieku. Całość realizował Filip Krause, ze słynnego berlińskiego studia Emila Berlinera. Na płycie znajdą się utwory głównie z przełomu lat 30 i 40 ubiegłego wieku. Wszystkie to szlagiery polskie, dobrze znane w dawnych czasach, dziś nieco zapomniane.

Marcin Masecki swoimi aranżacjami tchnął w piosenki kompletnie nowe życie, życie na miarę XXI wieku. Patronem duchowym tej płyty jest Zygmunt Karasiński – genialny kompozytor rozrywkowy polski przed i powojennej. Na płycie znajdą się trzy jego kompozycje. Historia maestro Karasińskiego będzie opisana w dodatku do płyty. Płyta będzie miała premierę 11 października 2019 roku.

8 listopada warszawskie Studio U22 odwiedzili Jan Młynarski i Marcin Masecki, którzy wspólnie tworzą projekt Jazz Band Młynarski-Masecki. Panowie zaprezentowali album „Płyta z zadrą na sercu”, który już jedenastego października ukaże się na rynku nakładem wydawnictwa Agora. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”.

 

fot. Filip Ćwik

Dodaj komentarz