Relacja z koncertu w Katowicach i dalszy ciąg trasy Roksany Węgiel

Długie kolejki przed klubami, koncerty wyprzedane do ostatniego biletu i bardzo młoda publiczność, wytrwale skandująca imię swojej największej muzycznej idolki. Tak w dużym skrócie można podsumować pierwszy weekend klubowej trasy koncertowej Roksany Węgiel. Poznajcie naszą relację z koncertu w Katowicach.

Roksana Węgiel – zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji programu „The Voice Kids” oraz laureatka Eurowizji Junior 2018 z przytupem rozpoczęła swoją pierwszą klubową trasę koncertową. Na pierwszy ogień poszły trzy miasta – Poznań, Katowice i Kraków. Opowiemy o występie Roxie w Katowicach, ale z zaufanych źródeł wiemy, że na wszystkich koncertach entuzjazm i energia były równie ogromne.

fot. materiały prasowe

W Katowicach było fenomenalnie. Dosłownie fenomenalnie, bo fenomenem na naszym polskim rynku muzycznym jest już sama Roksana Węgiel. I to nie tylko z punktu widzenia jej najmłodszych fanów, ale również zupełnie obiektywnie. Ta dziewczyna ma zaledwie 14 lat, a talentu, zjawiskowego głosu i niezwykłej scenicznej charyzmy mogłaby jej pozazdrościć niejedna starsza koleżanka z branży.

Na swoich pierwszych klubowych koncertach Roxie prezentuje cały materiał ze swojej debiutanckiej płyty. Oprócz dobrze znanych singli nie brakuje pozostałych piosenek z płyty, wcale nie mniej pożądanych przez fanów. Nie będzie jednak niespodzianką fakt, że największy entuzjazm wzbudziły właśnie single – wzruszające „Żyj”, pozytywne „Obiecuję”, eurowizyjne „Anyone I Want To Be”, zaaranżowane na mocno rockowo „Lay Low” czy cieszące się coraz większą popularnością „Dobrze jest jak jest”.

Co warte podkreślenia, koncerty nie są zwykłym odśpiewaniem piosenek przez Roksanę. Pomiędzy piosenkami wokalistka opowiada historie, a na wielkim ekranie możemy oglądać krótkie filmiki ukazujące drogę Roksany do jej kariery, począwszy od wygranej w „The Voice Kids”, przez finał Eurowizji Junior, aż po jej obecne muzyczne przedsięwzięcia.

Prawdziwą niespodzianką było to, co wydarzyło się na zakończenie koncertu. Roksana nieraz już udowodniła, że żaden repertuar nie jest jej straszny. W miniony weekend potwierdziła to brawurowym wykonaniem przeboju grupy Queen – „Show Must Go On”. Ta dziewczyna potrafi zaśpiewać dosłownie wszystko, bez jednej fałszywej nutki.

Nie było przypadkiem, że to właśnie Roksana wygrała pierwszą edycję „The Voice Kids”. Nie było też przypadkiem jej zwycięstwo na Eurowizji Junior 2018. Roksana Węgiel ma po prostu ogromny talent i fantastycznie, że wykorzystuje go w najlepszy możliwy sposób, pozostając przy tym niezwykle skromną i bardzo dojrzałą jak na swój wiek dziewczyną.

Jonatan Paszkiewicz

 

 

Dodaj komentarz