Zapowiedź nowej płyty Natalii Przybysz. Znamy okładkę i listę piosenek

„Jak Malować Ogień” to piąta solowa, autorska płyta Natalii Przybysz. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień i kompozycji, które ukazały się na poprzednich wydawnictwach „Prąd” i „Światło nocne”.

Znajdziemy tutaj ciepło brzmiącego bluesa, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe i mądre teksty. Uwagę zwraca fakt, że Natalia postawiła zarówno na treść, jak i formę – CD oraz winyl wykonane są z odpadów pochodzących z recyklingu.

„Jak Malować Ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy. Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów „Prąd” i „Światło nocne”) do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna – Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami albumu w zaciszu podwarszawskiego domu Natalii. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

Natalia Przybysz o płycie:
„Jak Malować Ogień” jest o tym jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. Gdy drzew i tlenu coraz mniej… Jak się kochać. Jak słuchać. Jak rozmawiać. Jak patrzeć i czego/kogo się trzymać najmocniej.

Eko winyl i CD

Natalia Przybysz, wytwórnia Kayax oraz tłocznia WMfono postanowili stworzyć CD i winyl w możliwie, jak najbardziej ekologiczny sposób.
W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do produkcji. W związku z tym album Natalii jest przeźroczysty. Dodatkowo zrezygnowano z zadrukowania płyty, co wyeliminowało użycie kolejnych substancji chemicznych.
Winyl „Jak Malować Ogień” powstał w wyniku ponownego zmielenia odpadów produkcji innych płyt winylowych. Odpady te, potocznie nazywane „obwarzankami”, tworzą się na etapie przycinania wyciągniętej z prasy płyty do jej ostatecznego kształtu i rozmiaru. Materiał ten nadaje się do ponownego zmielenia ze względu na to, że nie został on poddany pełnej obróbce termicznej, dzięki czemu nie traci on swoich naturalnych właściwości plastycznych i nadaje się do ponownego użycia. Tu warto dodać, że każdy winyl będzie się od siebie różnił wizualnie, będzie miał różne kolory w zależności od tego, jakich ścinków użyto do jego produkcji.

Do wytworzenia opakowania zarówno CD, jak i winyla zastosowano papier niepowlekany, makulaturowy, w 100% pochodzący z recyklingu.

Premiera albumu będzie miała miejsce 25 października.

TRACKLISTA:
Ogień
Kochamy Się Źle
Cienie
Ciepły Wiatr
Wyspa
Że Jestem
Po Naszej Stronie
Przestrzeń
Krakowski Spleen
Słodka Herbata z Cytryną

 

Leave a Reply