Laureaci tegorocznej 27. Edycji Festiwalu Polskich Wideoklipów YACH FILM

Prezentujemy listę zwycięzców w siedmiu kategoriach konkursowych 27. Edycji Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Kolejność przypadkowa.

Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film – to jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie festiwal teledysków. Najważniejszym punktem imprezy jest konkurs, w którym wybierany jest najlepszy polski wideoklip wyprodukowany w ciągu dwunastu miesięcy poprzedzających festiwal.

Oprócz głównej nagrody – Grand Prix – przyznawane są także wyróżnienia w takich kategoriach jak: reżyseria, scenariusz, montaż, zdjęcia czy kreacja aktorska wykonawcy muzycznego.

 

Tegoroczni Laureaci:
Kategoria Animacja: Pokahontaz ft. Kaliber 44 – 404 (Aleksander „Kopruch” Kozłowski)
Kategoria Reżyseria: Dawid Podsiadło – Trofea (Daniel Jaroszek)
Kategoria Scenariusz: Daria Zawiałow – Szarówka (Dorota Piskor, Tomek Ślesicki)
Kategoria Plastyczna Aranżacja Przestrzeni: Dawid Podsiadło – Trofea (Anna Szczesny)
Kategoria Montaż: Syny – Nag Champa (Wojtek Włodarski)
Kategoria Zdjęcia: Bitamina/Dawid Podsiadło – Nikt
Kreacja Aktorska: Skorup & JazBrothers ft. Masia – Nie mieli farta (Dominika Majewska i Dariusz Galilejczyk)
Yach Publiczności: Klementyna Umer – Nie poznaję siebie
Drewniany Yach: Męskie Granie Orkiestra – Początek (Tadeusz Śliwa)
Grand Prix: Syny – Nag Champa (Sebastian Pańczyk)

Kategoria Animacja: 
1. Kapela Wolne Obroty – Kujawiak (Animacja „Klatka” – Magdalena Marchocka)
2. drób – New Adventure (Tomasz Wlaźlak)
3. Pokahontaz ft. Kaliber 44 – 404 (Aleksander „Kopruch” Kozłowski)
4. Dr Slacke & The Palpitations – Seán Lámh (Kasia Zimnoch & Paweł Kleszczewski)
5. Nosowska ft. Miuosh – Joystick (Tomasz Kuczma, Bartosz Lis, Mikołaj Kula)

Kategoria Reżyseria: 
1. Taconafide – Kryptowaluty (Piotr Matejkowski)
2. Albo inaczej 2 – Igo– Mówią Mi (Patrycja Polkowska)
3. Męskie Granie Orkiestra – Początek (Tadeusz Śliwa)
4. Dawid Podsiadło – Trofea (Daniel Jaroszek)
5. Hengelo – Chłód (Michał Jagiełło)

Kategoria Scenariusz: 
1. Syny – Nag Champa (Sebastian Pańczyk)
2. Bitamina/Dawid Podsiadło – Nikt (Filip Bartczak)
3. Ten Typ Mes ft. Justyna Święs – Odporność (Krzysztof Grajper)
4. The Dumplings – Raj (Jakub Zielecki, Piotr Matejkowski)
5. Daria Zawiałow – Szarówka (Dorota Piskor, Tomek Ślesicki)

Kategoria Plastyczna Aranżacja Przestrzeni: 
1. Blauka – Fantazmat (Natalia Mleczak)
2. Dawid Podsiadło – Trofea (Anna Szczesny)
3. Julian Uhu – Aha (Agata Witczak)
4. Jan – rapowanie & NOCNY – Zaczekaj przed drzwiami (Iga Koclęga)
5. Paula i Karol – Check me out (Aleksander Skweres)

Kategoria Montaż: 
1. Paweł Domagała – Weź nie pytaj (Paweł Łukomski)
2. Pezet – Piroman (Tomasz Bochniak)
3. NOŻE – Złe wychowanie (Ola Gowin)
4. Glątwa – Push the pill (Dawid Chrąchol)
5. Syny – Nag Champa (Wojtek Włodarski)

Kategoria Zdjęcia: 
1. Męskie Granie Orkiestra – Początek (Kajetan Plis)
2. Klementyna Umer – Nie poznaję siebie (Tomasz Gajewski)
3. ŻNIWIARZ / THE REAPER (Bartosz Łukasiuk)
4. Tomasz Mreńca – Canada (Max Bugajak)

Kreacja Aktorska: 
1. Skorup & JazBrothers ft. Masia – Nie mieli farta (Dominika Majewska i Dariusz Galilejczyk)
2. Noże – Złe Wychowanie (Hanna Koczewska)
3. Kroki – Balon (Jacek Beler)
4. Bitamina/Dawid Podsiadło – Nikt (Ñiñi Soselia)
5. Hans Solo – Ego-tyka (Hans)

W tegorocznej edycji konkursu brało udział 285 klipów.

 

Dodaj komentarz