OLIS czyli lista najlepiej sprzedających się polskich płyt (15-21 marca)

OLIS to lista najlepiej sprzedających się płyt w Polsce przygotowywana przez ZPAV (Związek Producentów Audio Video). Na potrzeby naszego portalu wyodrębniliśmy dziesiątkę polskich albumów. Sprawdźcie jak prezentuje się najnowsze notowanie.

  1. Jan-Rapowanie & Nocny “Plansze” (nowość). Muzycznie Nocny prowadzi nas w rejony dotąd nieodkryte dla polskiego rapu, destylując własny styl z muzyki, która ukształtowała jego gust wiele lat temu. Dwa światy obu autorów zderzają się tutaj tworząc coś nowego i własnego. Życie to dla autorów gra, przechodzenie kolejnych etapów, wykonywanie ruchów na tytułowych “Planszach”.

 

2. Maanam – “Złota Kolekcja – Kocham Cię kochanie moje”. Na krążku znalazł się przekrój twórczości zespołu.

 

 

3. COMA – “Sen o 7 szklankach” (nowość). To siódmy album studyjny zespołu COMA. Pomysł na album to kontynuacja przygody muzycznej z 2018 roku na MG w Krakowie gdzie Coma została poproszona o stworzenie projektu specjalnego. Z początku myśleliśmy o piosenkach z polskich filmów, ostatecznie dochodząc do wniosku że najbarwniejsze najbardziej wieloznaczne i pełne fantazji tematy odkrywamy w piosenkach z Kleksa idąc tym tropem zdecydowaliśmy się na koncert z piosenkami z filmów i programów dla dzieci. Płyta jest wersją studyjną koncertu z kilkoma dodatkowymi utworami. Na płycie gościnnie występują: Iza Lach “Meluzyna” “Choć ze Mną” Daria Zawiałow “Przybysze z Matplanety” Ralph Kaminski “Pożegnanie z Bajką”.

 

 

4. Sokół – “Wojtek Sokół”. To pierwszy w pełni solowy album Sokoła. Na płycie usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów oraz gości stanowiących pierwszą ligę i przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz oczywiście – hip-hopowej. Sokół stawia na różnorodność pod każdym względem – od grona zaproszonych do współpracy producentów i ich muzycznej stylistyki, po klimat każdego z utworów.

 

 

5. PRO8L3M – “Widmo”.  To płyta, która zadaje wiele pytań  o kierunek, w jakim zmierza nasz świat i my sami. Zarysowuje wiele wizji, czasem mrocznych, a czasem zupełnie nieprzewidywalnych. Nie zabraknie porywających, lirycznych pomysłów Oskara i zaskakujących eksploracji muzycznych Steeza. „Widmo” krąży wokół zagadnień współczesnej cywilizacji, pułapek jej rozwoju, degradacji środowiska oraz rzuca światło na niedostrzegane zjawiska.

 

 

6. O.S.T.R. – “Instrukcja obsługi świrów”.

 

 

7. Paweł Domagała – “1984”.

 

 

8. Dawid Podsiadło – “Małomiasteczkowy”. Płyta uzyskała status poczwórnej platyny tzn., że sprzedało się ponad 120 tysięcy egzemplarzy tego krążka. Na „Małomiasteczkowym” Podsiadło porusza niełatwe tematy – od problemów z komunikacją związku, przez ciemne strony sławy po poszukiwanie w sobie siły i odwagi – ale podaje je w błyskotliwej formie i z właściwym sobie specyficznym humorem. „Małomiasteczkowy” jest płytą, której nikt się po Dawidzie nie spodziewał, ale wszyscy jej od niego oczekiwali – jeśli bowiem nie on miałby podnieść sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, to kto?

 

 

9. Fisz Emade Tworzywo – “Radar”. Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem – zarówno klasyczną Americaną, jak i krautrockiem. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie dla lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym klimatem retro.

 

 

10. Daria Zawiałow – “Helsinki”. Nasza podwójna recenzja tego albumu:

Podwójna recenzja płyty “Helsinki” Darii Zawiałow

Dodaj komentarz