Winylowa reedycja płyty “Mów mi dobrze” zespołu Happysad

Z okazji dziesięciolecia płyty “Mów mi dobrze” zespołu Happysad, chronologicznie czwartej, a pierwszej, która w historii zespołu zyskała status platynowej płyty, w lutym 2019 r., ukaże się jej edycja winylowa.

Album będzie dostępny w nowej zremasterowanej przez Leszka Kamińskiego wersji i z inną okładką (była to jedna z pierwszych propozycji okładki, ostateczni zwyciężył wówczas inny projekt).

fot. materiały promocyjne

Dziesięcioleciu „Mów mi dobrze” zespół postanowił zadedykować także najbliższą trasę koncertową, która rozpocznie się 8 lutego 2019 r. w Krynicy, a zakończy w połowie kwietnia koncertami w Irlandii.

Jak informuje Happysad:

“Moment pracy nad tym materiałem to absolutny wystrzał energii, jaką dał nam wtedy kontrakt z nowym wydawcą, Mystic Production, nowy muzyk – Daniel Pomorski, nowa, podwarszawska, chłodna, ale przytulna sala prób, której stworzenie było naszym marzeniem i priorytetem po latach tułaczki, oraz wiosna po długiej, nieprzyjemnej zimie. Wpuszczenie jej do próbowni było dla nas zastrzykiem endorfin i haustem weny. Chyba nigdy tak łatwo i szybko nie pracowaliśmy świadomie nad płytą.

„Mów mi dobrze” świetnie znosi koncertową próbę czasu. Utwór tytułowy, „W piwnicy u dziadka”, „Taką wodą być” i „Nie ma nieba”, osiadły w naszym koncertowym repertuarze niemal na stałe. Tym tym razem, z okazji okrągłej rocznicy jej nagrania będzie można usłyszeć na żywo także rzadziej grane utwory z tego krążka. Wiosenna trasa została więc nazwana „Mów Mi Dobrze Tour 2019”, ale nie tylko utwory z tej płyty pojawią się na trasie. W końcu „Mów mi dobrze” to nieco ponad 40 minut muzyki, a klubowe koncerty trwają zazwyczaj ponad dwie godziny.”

Dodaj komentarz