Natalia Moskal i Sara Jaroszyk w wyjątkowym utworze

Natalia Moskal prezentuje piosenkę nagraną a capella. “Lay Down The Guns” jest subtelnym, artystycznym komentarzem na temat ostatnich wydarzeń. W utworze usłyszymy także Sarę Jaroszyk.

Piosenka jest nagrana a capella na dwa głosy, a w niej wokalistka nawołuje do tego, aby złożyć broń (tytuł to “Lay down the guns”). Metafora nawiązuje do walki z mową nienawiści. W kilka dni piosenka została nagrana przy współpracy z producentem Łukaszem Maronem i wokalistką Sarą Jaroszyk, okładkę do piosenki stworzył Dawid Ziemba.

“W 2005 roku nagraliśmy wspólnie z innymi dzieciakami i nauczycielami z mojej ówczesnej szkoły podstawowej płytę – longplay napisany, skomponowany i nagrany specjalnie na WOŚP.

 

Ta akcja była częścią mojego życia odkąd skończyłam 7 lat i zawsze finał był wielką imprezą, kulminacją radości, miłości i życzliwości. Po 27 latach niesamowitej pracy i pomocy potrzebującym ktoś to brutalnie zepsuł odbierając drugiemu człowiekowi życie. Po wydarzeniu z finału WOŚP coś w wielu ludziach moim zdaniem pękło. Napisałam piosenkę, która mówi o tym ile negatywnych emocji i słów rzucają w siebie nawzajem ludzie, ale utwór daje też nadzieję i nawołuje do tego, by wspólnie coś zmienić.” dodaje Natalia Moskal.

“Napisałam we wtorek piosenkę. Praktycznie ją z siebie wyrzuciłam w reakcji na wszystkie wydarzenia ostatnich dni. (…) Szybka akcja, emocje jeszcze świeże. “ – czytamy na FB Natalii pod zdjęciem ze studia.

Oszczędna forma wzbudza refleksje, które ta piosenka niesie. Muzyczna swoboda, ale też niezwykła delikatność są atutami tego utworu.

Dodaj komentarz