OLIS czyli lista najlepiej sprzedających się polskich płyt (23.11 – 29.11)

OLIS to lista najlepiej sprzedających się płyt w Polsce przygotowywana przez ZPAV (Związek Producentów Audio Video). Na potrzeby naszego portalu wyodrębniliśmy dziesiątkę polskich albumów. Tym razem zaskakująca zmiana lidera.

 

 

1. Young Multi – “Trapstar” (nowość). „Progresowo i brzmieniowo ta płyta jest pięć poziomów wyżej. Ma to być wydawnictwo dojrzalsze od poprzedniego i zawierać wartościowy przekaz. Więcej merytoryki i treści motywacyjnej, ale oczywiście nie zabraknie takich typowych, imprezowych kawałków jak „Plecak”” – Young Multi

2. Dawid Podsiadło – “Małomiasteczkowy”. Wokalista po raz pierwszy zaśpiewał całą płytę po polsku. – Obiecałem to sobie jakiś czas temu i choć miałem chwile zwątpienia, udało mi się je przezwyciężyć – przyznaje. – Dziś mogę powiedzieć, że jestem z tych tekstów naprawdę zadowolony. Na „Małomiasteczkowym” Podsiadło porusza niełatwe tematy – od problemów z komunikacją związku, przez ciemne strony sławy po poszukiwanie w sobie siły i odwagi – ale podaje je w błyskotliwej formie i z właściwym sobie specyficznym humorem.

3. Paweł Domagała – “1984”. Ten album jest podsumowaniem pierwszej rundy meczu: Paweł Domagała kontra świat. To płyta bardzo osobista, znajdziecie tu dużo autorefleksji i powrotów do dzieciństwa. Czy jestem takim człowiekiem, jakim chciałem być? Co bym powiedział sobie sprzed lat, gdybyśmy spotkali się dzisiaj? Mam nadzieję, że pytania z „1984” będą inspirujące również dla Was. Współtwórcą albumu jest Łukasz Borowiecki.

4. Męskie Granie 2018 – Seria płytowa „Męskie Granie” jest poświęcona kultowej trasie koncertowej, która organizowana jest od 2010 roku w największych polskich miastach. Najnowszy, dwupłytowy album, stanowi artystyczne podsumowanie tegorocznej edycji tej imprezy. Warto przypomnieć, że osiem spośród dziewięciu dotychczasowych płyt tej serii uzyskało status platyny. Nowy album ma już status złota.

5. Bartek Kaszuba – “My” (nowość). O czym jest płyta “My”? Sam Bartek mówi o swoim albumie tak: „Dla każdego artysty wydanie płyty jest jedną z ważniejszych chwil w życiu. To co się teraz dzieje w mojej głowie to coś niesamowitego, przysięgam. Mam nadzieję, że słuchając mojego debiutanckiego albumu, każdy odnajdzie cząstkę siebie w moich piosenkach. Bo ta płyta opisuje po prostu moje życie, które tak naprawdę nie różni się od życia przeciętnego nastolatka. Ta płyta to ja i Wy – czyli My”.

6. Enej – “Kolędy pod wspólnym niebem” (nowość).

7. Szpaku – “Atypowy”. Nowe wydawnictwo to 11 premierowych numerów, które przesiąknięte są życiową treścią, energią oraz bezkompromisowym wersami.

8. Kacper HTA – “Ronin” (nowość). Jest to szóste legalne wydawnictwo solowe w karierze rapera oraz drugie pod sztandarem jego własnego labelu Ghetto Music. Po niespełna roku od poprzedniego, bardzo dobrze przyjętego albumu “Incognito” fani otrzymają dawkę 12 tracków wzbogaconych o unikatowe „Intro” i „Outro”, które jak cała płyta koncepcyjnie nawiązują stylem do starych czasów kultury Wschodu opartej na zasadach honoru i lojalności.

9. Hemp Gru – “Eter”. Bilon, Wilku, Żary i Szwed SWD odrzucają stereotypowe szablony i odważnie kreują hip-hopową rzeczywistość. Reprezentanci Warszawy przygotowali dla fanów to, za czym ci tęsknili najbardziej: wyrazisty przekaz, szczere i zapadające w pamięć teksty oraz brzmienie na światowym poziomie.

10. Zbigniew Wodecki – “Zacznij od Bacha”. Składanka z największymi przebojami wokalisty stała się fenomenem. Na liście sprzedaży jest już kilkanaście miesięcy.

Dodaj komentarz