OLIS czyli lista najlepiej sprzedających się płyt (07-13 wrzesień)

OLIS to lista najlepiej sprzedających się płyt w Polsce przygotowywana przez ZPAV (Związek Producentów Audio Video). Na potrzeby naszego portalu wyodrębniliśmy dziesiątkę polskich albumów. W zestawieniu pojawiło się kilka nowości.

1. Michał Szpak – “Dreamer”. Drugi album wokalisty okazał się dużym sukcesem komercyjnym. W sprzedaży są dwie wersje albumu. Jedną z nich jest poszerzona o dodatkowe utwory koncertowe deluxe edition. Pierwszym singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo jest utwór „Don’t Poison Your Heart”, który swoją premierę miał pod koniec listopada zeszłego roku.

2. Pięć Dwa – “Czyste szumienie”. Znany z eksperymentów i eklektyzmu duet powraca po 4 latach przerwy z nowym rapowym albumem. “Życiowa i twórcza dojrzałość, chwile powagi przełamuje poczucie humoru, bezpretensjonalność i właściwy dystans do siebie i świata.” – Deep.

Pośród zmieniających się trendów, Hans i Deep czują się doskonale idąc własną wydeptaną ścieżką, świadomie i konsekwentnie, nie uciekają od współczesnych brzmień i jednocześnie czerpią całymi garściami ze źródeł tej muzyki.

3. TPS – “Tuptuś inaczej Wojtek”. Po ponad rocznej przerwie poświęconej na inne projekty TPS powraca z solowym materiałem. Album nie zawiedzie dotychczasowych słuchaczy, którzy cenią rapera za bezkompromisowość, szczerość oraz realizm opowieści z ulicznego świata.

4. Major SPZ “Towar”. Rap niejedno ma imię, ocena należy do Was.

5. Bajm – “Best of 1978-2018”. Zbiór największych przebojów zespołu, na którym znalazło się także miejsce dla premierowej piosenki “My”.

6. Smolasty – “Fake Love”. Ten krążek to debiutancki długogrający album Smolastego – autora tekstów, wokalisty oraz producenta, nominowanego w 2018 roku do Fryderyka w kategorii “fonograficzny debiut roku”.

7. Sarius – “Wszystko co złe”. Po sukcesie albumu “Antihype”, który ukazał się w 2017 roku, Sarius musiał się zmierzyć z kolejnymi problemami. Jak sam przyznaje: “Cieszę się, że to tak wybuchło, ale trochę się po tym wszystkim pogubiłem”. Efektem tego zagubienia jest album “Wszystko co złe”.

8. Maanam – “Złota kolekcja 1 & 2”. Wybór największych przebojów zespołu.

9. Taco Hemingway – “Cafe Belga”. Ten projekt, tworzony w Brukseli i Warszawie między styczniem a czerwcem 2018, został w całości wyprodukowany przez długoletnich współpracowników i przyjaciół Taco – Rumaka i Borucciego. Recenzja u nas na stronie.

10. Kult – “Posłuchaj to do Ciebie”. Drugi album zespołu, wydany w 1987 roku, nakładem Klubu Płytowego Razem. Zawiera takie utwory jak „Wódka”, czy „Hej, czy nie wiecie”.

 

Dodaj komentarz