OLIS czyli najlepiej sprzedające się płyty w Polsce (17 – 23 sierpnia)

OLIS to lista najlepiej sprzedających się płyt w Polsce przygotowywana przez ZPAV (Związek Producentów Audio Video). Na potrzeby naszego portalu wyodrębniliśmy dziesiątkę polskich albumów.

Najnowsze notowanie to przede wszystkim stagnacja. Czas wakacji to także niewiele premier płytowych, stąd brak nowości w zestawieniu.

 

1. RETO – “BOA”. To już kolejny długogrający album młodego rapera ReTo spod szyldu wytwórni New Bad Label.

 

Dużo świeżego, zróżnicowanego brzmienia połączonego z agresywnym realtalkiem i punchline’mi jednak z zupełnie innym wydźwiękiem i formą w porównaniu do poprzednich płyt rapera. Gościnnie pojawili się tutaj Quebonafide, ZetHa, Guzior, Avi & Louis Villain (ten również od strony producenckiej) oraz Jano PW.

2. Taco Hemingway – “Cafe Belga”. O tej płycie powiedziano już wszystko. Personalne i gorzko-nostalgiczne utwory przeplatane są fragmentami audio wywiadu, którego Filip Szcześniak udzielił w Brukseli. Recenzję albumu znajdziecie na naszym portalu.

3. Maanam – “Złota kolekcja vol. 1 & 2”. Podwójny zestaw największych przebojów zespołu.

4. Sound’n’Grace – “Życzenia”. Promocja w jednej sieci sklepów przyczyniła się do powrotu do zestawienia płyty wydanej w listopadzie 2017 roku. Sound’n’Grace to najpopularniejszy chór w Polsce, który nagrywa piosenki w szero rozumianym popie. Na krążku pojawili się także Filip Lato, Jula, Mateusz Ziółko i Merghani.

5. Kortez – “Mój dom”. Jego debiutancki album “Bumerang” był jedną z najchętniej kupowanych płyt w 2015 i 2016 roku. Jej nakład przekroczył 90 tyś. egzemplarzy. “Mój dom” to obrazowa, osadzona w czterech ścianach i 9 aktach historia rozpadu związku. Płytę tworzyli ludzie z najbliższego otoczenia Korteza. Praca nad nią zajęła 18 miesięcy.

6. HINOL, POLSKA WERSJA – “Mej duszy dziecko”. To pierwsza solowa płyta Hinola, reprezentanta Polskiej Wersji.

7. Zbigniew Wodecki – “The Best – Zacznij od Bacha”. Zbiór największych przebojów nieżyjącego artysty.

8. Męskie Granie 2017. Tegoroczna edycja Męskiego Grania dobiegła końca. Popularność koncertów przerosła najświeższe oczekiwania i przełożyła się na sprzedaż składanki z ubiegłego roku.

9. Młynarski – Masecki Jazz Camerata Varsoviensis – “Fogg – Pieśniarz Warszawy”. Płyta wydana w rocznicę Powstania Warszawskiego, której aranżerem jest Marcin Masecki, a producentem muzycznym Jan Emil Młynarski, to hołd dla Mieczysława Fogga, a także opowieść o Polsce, Warszawie, piosence, a więc też o ludziach, którzy je tworzyli.

10. Lady Pank – “LP1”. Zespół po 35 latach wraca do źródeł i odtwarza swoją pierwszą płytę, z której pochodzą największe hity zespołu. Kolorytu nowym wersjom utworów na płycie “LP1” nadają zaproszeni goście – Kasia Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki.

 

 

Dodaj komentarz