OLIS czyli lista najlepiej sprzedających się płyt (27.07-02.08)

OLIS to lista najlepiej sprzedających się płyt w Polsce przygotowywana przez ZPAV (Związek Producentów Audio Video). Na potrzeby naszego portalu wyodrębniliśmy dziesiątkę polskich albumów.

1. Pierwsze miejsce nie jest zaskoczeniem. Najlepiej sprzedającą się polską płytą przez ostatnie tygodnie była i wciąż jest najnowsza propozycja Taco Hemingwaya pt. “Cafe Belga”. Z naszej recenzji:

“Wszystkie teksty zostały napisane z własnej perspektywy, a właściwie z miejsca, w którym teraz znajduje się Taco. Lokowanie produktów należy uznać za przypadkowe. Ważniejsze, że słowa ciągle w sposób charakterystyczny i błyskotliwy przetwarzają rzeczywistość.”

 

2. Filipek – “Rozdział zamknięty”. Ten album jest połączeniem dwóch poprzednich płyt i zakończeniem życiowej trylogii, która wiązała się z tymi płytami. Materiał na nim cechuje się  różnorodnością, każdy kawałek wyraża coś innego, każdy utwór jest napisany w innym stanie emocjonalnym, a jednocześnie łączy się w całość, gdyż jedynym wspólnym mianownikiem jest emocjonalna sinusoida. Płytę wsparli najlepsi producenci, tacy jak Foux, PLN Beats, PSR, Secret Rank oraz Megot.

 

3. Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis – “Fogg – Pieśniarz Warszawy”. Płyta wydana w rocznicę Powstania Warszawskiego, której aranżerem jest Marcin Masecki, a producentem muzycznym Jan Emil Młynarski, to hołd dla Mieczysława Fogga, a także opowieść o Polsce, Warszawie, piosence, a więc też o ludziach, którzy je tworzyli. Wkrótce nasza recenzja.

 

4. Maanam – “Złota kolekcja vol. 1&2”. Smutne wydarzenia sprowokowały wzrost zapotrzebowania na muzykę Kory i zespołu. Przekrój największych przebojów grupy.

 

5. Hinol, Polska Wersja – “Mej duszy dziecko”. Płyta od dnia premiery ciągle znajduje się wysoko na liście sprzedaży.

 

6. Zbigniew Wodecki – “The Best – Zacznij od Bacha”. Płyta z największymi przebojami artysty znajduje się w notowaniu od 60 tygodni!

 

7. Kortez – “Mój dom”. Także najnowsza płyta Korteza wciąż znajduje się na liście najlepiej sprzedających albumów i nie opuściła jej od dnia premiery. 37 tygodni w notowaniu.

 

8. Reto – “BOA”.

 

9. Taconafide – “Soma 0,5mg”. Taco Hemingway zgarnia w tym roku wszystko. Wspólnie nagrana płyta z Quebonafide znajduje taką samą popularność, co albumy solowe obu raperów.

 

10. Męskie Granie 2017. Przed nami jeszcze trzy koncerty z cyklu tegorocznej trasy Męskiego Grania. Zainteresowanie koncertami wywołało też sprzedaż krążków ilustrujących minione trasy koncertowe z tego cyklu.

 

 

 

Dodaj komentarz