OLIS czyli lista najlepiej sprzedających się albumów (20-26 lipca)

Wakacje to czas, kiedy sprzedaż płyt notuje najniższe wskaźniki. Jednakże kilka polskich albumów radzi sobie całkiem nieźle. OLIS to lista najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Przygotowuje ją co tydzień ZPAV (Związek Producentów Audio Video).

  1. Taco Hemingway – “Cafe Belga”. Taco rozbił w tym roku bank. Jego płyta z Quebonafide ciągle sprzedaje się bardzo dobrze, a w lipcu ukazał się kolejny album solowy, który podbił jeszcze bardziej zainteresowanie jego muzyką. Płyta osiągnęła status Złota.

 

2. Remo – “Sekret”. To już siódmy album Remo. Jednym z najważniejszych singli jest “Nowa Twarz”, który powstał we współpracy z topowymi głosami polskiej sceny muzycznej – Mateuszem Ziółko i B.R.O.

 

3. Hinol, Polska Wersja – “Mej duszy dziecko”. Kolejny album hip-hopowy, który od kilku tygodni radzi sobie bardzo dobrze na liście sprzedaży. Krążek uzyskał już status Złota.

 

4. Kortez – “Mój dom”. Prawdopodobnie drugi album Korteza osiągnie podobną popularność, co bestsellerowy “Bumerang”.

 

5. Zbigniew Wodecki – “Zacznij od Bacha, The Best”. Składanki z największymi przebojami nieżyjącego artysty od ponad roku znajdują się liście sprzedaży.

 

6. Kazik na Żywo – “Porozumienie ponad podziałami”. Drugi album Kazika na żywo, który ukazał się w 1995 roku.

 

7. Reto – “Boa”. To już kolejny długogrający albumem młodego rapera ReTo spod szyldu wytwórni New Bad Label. Dużo świeżego, zróżnicowanego brzmienia połączonego z agresywnym realtalkiem i punchline’mi jednak z zupełnie innym wydźwiękiem i formą.

 

8. Stanisława Celińska – “Malinowa”. Artystka kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej piosenkarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełnię dźwięków i emocji. Nowy album nawiązuje oczywiście do „Atramentowej”, został jednak poszerzony o brzmienia i utwory w innych niż dotychczas klimatach.

 

9. “Męskie Granie 2017“. Rozpoczęcie tegorocznej, szybko wyprzedanej trasy Męskiego Grania przełożyło się także na sprzedaż ubiegłorocznej płyty z tym wydarzeniem.

 

10. Lady Pank – “LP1”. Zespół po 35 latach wraca do źródeł i odtwarza swoją pierwszą płytę, z której pochodzą największe hity zespołu. Kolorytu nowym wersjom utworów na płycie “LP1” nadają zaproszeni goście – Kasia Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki.

Dodaj komentarz