OLIS czyli lista najlepiej sprzedających płyt W Polsce (sprzedaż w okresie 6 – 12 lipca)

OLIS to lista najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Przygotowuje ją co tydzień ZPAV (Związek Producentów Audio Video). Tym razem w pierwszej dziesiątce mniej płyt polskich wykonawców, a te które są, to znane od kilku tygodni pozycje. Brak nowości na liście to efekt wakacji, kiedy to nie ukazują się nowe albumy rodzimych artystów.

 

 

1. RETO – “Boa” jest kolejnym długogrającym albumem młodego rapera ReTo spod szyldu wytwórni New Bad Label. Dużo świeżego, zróżnicowanego brzmienia połączonego z agresywnym realtalkiem i punchline’mi jest czymś zupełnie innym w porównaniu do poprzednich jego albumów.

 

 

2. Stanisława Celińska – “Malinowa…”. Chociaż płyta ukazała się w maju to wciąż bardzo dobrze radzi sobie na liście sprzedaży. Nowy album nawiązuje do „Atramentowej”, został jednak poszerzony o brzmienia i utwory w innych niż dotychczas klimatach. Materiał jest w dużym stopniu autorski – prawie wszystkie teksty napisała Celińska. Powstały one pod wpływem rozmów i historii opowiedzianych przez fanów na spotkaniach po koncertach.

3. Zbigniew Wodecki – “The Best – Zacznij od Bacha”. Płyty nieżyjącego artysty wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem. A ta składanka największych przebojów znajduje się na liście sprzedaży już ponad rok!

4. Lady Pank – “LP1”. Zespół po 35 latach wraca do źródeł i odtwarza swoją pierwszą płytę, z której pochodzą największe hity zespołu. Na “LP1” można usłyszeć zaproszonych gości – Kasia Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki.

5. Zbigniew Wodecki – “Dobrze, że jesteś”. To płyta niezwykła, to nie tylko hołd złożony dla Zbigniewa Wodeckiego, ale też fantastyczne pomysły oraz miłość, jaką darzyli go przyjaciele: Kayah, Kuba Badach, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Beata Przybytek, Junior Robinson. Zrobili wszystko, żeby muzyczna podróż Zbyszka Wodeckiego skończyła się mocnym, pięknym akordem.

6. Kortez – “Mój dom”. Jego debiutancki album “Bumerang” był jedną z najchętniej kupowanych płyt w 2015 i 2016 roku. Jej nakład przekroczył 90 tyś. egzemplarzy. “Mój dom” to obrazowa, osadzona w czterech ścianach i 9 aktach historia rozpadu związku. Płytę tworzyli ludzie z najbliższego otoczenia Korteza. Praca nad nią zajęła 18 miesięcy.

7. Taconafide – “Soma 0,5mg”. Za tydzień na pierwszym miejscu znajdzie się zapewne wydany bez zapowiedzi nowy album Taco Hemingwaya pt. “Cafe Belga”, która szybko znika z półek sklepowych. Póki co jedną z najlepiej sprzedających się polskich płyt jest wspólny album Taco i Quebonafide.

8. Hinol, Polska Wersja – “Mej duszy dziecko”. To pierwsza solowa płyta Hinola, reprezentanta Polskiej Wersji. Po sukcesie albumu “Notabene” współtworzonego razem z Jano, Hinol zdecydował się na wydanie swojego solowego albumu.

9. Sławomir – “The Greatest Hits”.

10. Kali, FLVWLXSS – “V8T”.  Za całą produkcję na albumie, odpowiada absolutny debiutant FLVWLXSS, który trzymając rękę na pulsie aktualnych trendów, przygotował wybuchową muzyczną mieszankę. Na płycie w symbiozie obok siebie współgrają koncertowe bangery, rozmyte, chilllujące cloudy, jak i rozpalające obecnie klubowe parkiety afro trapy. Gościnnie na „V8T” pojawi się Paluch.

 

Dodaj komentarz