OLIS, czyli jakie polskie płyty sprzedawały się najlepiej od 25 do 31 maja

Na liście najlepiej sprzedających się polskich płyt (OLIS), sporządzonej przez ZPAV, duże zmiany. A to ze względu na kilka nowości, które pojawiły się w zestawieniu.

 

 

 

1. Zbigniew Wodecki – “Dobrze, że jesteś”. Ogromny sukces ostatniej płyty, nad którą pracował artysta pokryła się już złotem. Przypomnijmy, że na albumie zaśpiewali też m.in. Kayah, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Kuba Badach i Beata Przybytek.

2. Stanisława Celińska – “Malinowa…”. Artystka posiada ogromną rzeszę fanów. Po świetnie przyjętej “Atramentowej”, także nowa płyta cieszy się dużym powodzeniem. Zainspirowana spotkaniami z fanami i im dedykowana. Nad albumem objęliśmy patronat medialny.

3. Taconafide – “Soma 0,5 mg”. Jeden z najbardziej niespodziewanych albumów tego roku – wspólny materiał Quebonafide oraz Taco Hemingway’a.

4. Tulia – “Tulia”. Wszystko zaczęło się w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence”. Zespół zdobył nagrodę publiczności i jury na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przełoży się to zapewne na dalszą sprzedaż płyty.

5. Miuosh Smolik – “Miuosh Smolik NOSPR”. Wynikiem ich spotkania jest koncertowy album, którego premiera sklepowa odbędzie się 25 maja br. Obok Miuosha i Smolika będzie można na nim usłyszeć wielu znamienitych gości, którzy dołączyli do nich na katowickiej scenie – Katarzynę Nosowską, Piotra Roguckiego, Natalię Grosiak, Keva Foxa i Kasię Kurzawską.

6. Zbigniew Wodecki – “The Best. Zacznij od Bacha”. Płyty z twórczością artysty niezmiennie cieszą się ogromną popularnością.

7. Lunatic Soul – “Under The Fragmented Sky”. Płyta jest suplementem do wydanego w październiku ubiegłego roku piątego albumu – „Fractured” i zawiera osiem nowych kompozycji, z przewagą utworów instrumentalnych. Warto nadmienić, że Lunatic Soul kończy w tym roku dziesięć lat. Najnowsze wydawnictwo będzie więc też swego rodzaju podsumowaniem pierwszego okresu w karierze solowego projektu Mariusza Dudy.

8. KALI FLVWLXSS – “V8T”. Na płycie w symbiozie obok siebie współgrają koncertowe bangery, rozmyte, chilllujące cloudy, jak i rozpalające obecnie klubowe parkiety afro trapy. Gościnnie na „V8T” pojawi się Paluch.

9. Albo Inaczej 2. Jedenaście premierowych aranżacji, w których młodzi wykonawcy biorą się za klasyczne hip-hopowe teksty. Natalia Nykiel śpiewająca Sokoła, Ralph Kamiński interpretujący Eldo czy Krzysztof Zalewski w repertuarze Numera Raz to konfrontacje wyjątkowe, które mogły pojawić się tylko w projekcie Albo Inaczej.Na krążku tekst kawałka “Nic” autorstwa W.E.N.Y. zaśpiewała Daria Zawiałow.

10. Jan – Rapowanie & Nocny – “NOCNA ZMjANA”. Jan-rapowanie i NOCNY debiutują wspólnie, a ta płyta to owoc ich rocznej pracy. Produkcje hip-hopowe cieszą się w Polsce ciągle ogromną popularnością.

Dodaj komentarz