W Polsce najlepiej sprzedaje się hip-hop. Zaglądamy na listę sprzedaży OLIS

Zaglądamy na oficjalną listę najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, przygotowywaną przez Związek Producentów Audio Video (ZPAV). Aż sześć albumów to propozycje hip-hopowe.

Oto 10. polskich płyt, które najlepiej sprzedawały się w okresie od 11 do 17 maja.

 

1. Borixon – “Mołotow”. Polski raper i producent muzyczny. Swego czasu był częścią składu Wzgórze Ya-Pa 3.

2. Taconafide – “Soma 0,5 mg”. Quebonafide i Taco Hemingway we wspólnym projekcie. Fenomen tej płyty jest ogromny, a jej sprzedaż ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie.

3. Weronika Juszczak – “Inna”. Pop dla młodszej części publiczności.

4. KALI, FLVWLXSS – “V8T”. Ta płyta to 14 nowoczesnych numerów. Kolejny popularny wykonawca z kręgów muzyki hip-hopowych.

5. KĘKĘ – “To tu”. Tym razem KęKę postanowił zaprosić gości, którzy swoją obecnością stworzyli nową jakość i doskonale wkomponowali się w osobiste utwory radomianina. Warstwa muzyczna utrzymana jest w nowoczesnym klimacie, chociaż nie zabraknie też klasycznego brzmienia.

6. Uniatowski – “Metamorphosis”. Wokalista świetnie czuje się w jazzie, soulu i ambitnym popie. I taka jest jego debiutancka płyta, na którą musieliśmy czekać bardzo długo.

7. Artur Andrus – “Sokratesa 18”. Ta płyta jest… o podróżach. Tych dalekich (ze Starego Sącza na morze) i bliskich (z Jokohamy do Fujisawy). O miejscach. Takich, w których był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie.

8. O.S.T.R. – “W drodze po szczęście”. O tej płycie powiedziano już wszystko. Kolejny muzyczny bestseller O.S.T.R.

9. Zbigniew Wodecki – “Zacznij od Bacha”. Płyta z największymi przebojami wokalisty.

10. PRO8L3M – “Ground Zero Mixtape”. Płyta zawiera aż 27 pozycji. Brzmienie materiału to muzyczny powrót do dojrzewania w latach 90’. Techno i breakcore w 70 BMP, a także trance’owe inspiracje przetworzone na brudne, rapowe podkłady.

 

 

Dodaj komentarz