Najlepiej sprzedające się polskie płyty w okresie 13 – 19 kwietnia. Najnowsze zestawienie OLIS

Zaglądamy na listę najlepiej sprzedających się płyt w Polsce (sprzedaż w okresie 13 – 19 kwietnia). Notowanie przygotowane jest przez ZPAV (Związek Producentów Audio Video) i sporządzone zostało na podstawie realnej sprzedaży w sklepach stacjonarnych i internetowych.

fot. materiały promocyjne

Najnowsze notowanie OLIS wygląda następująco:

 

1. Taconafide – “SOMA 0,5mg”. Taconafide to nie jest zespół, to raczej zjawisko, które komentuje dzisiejszą rzeczywistość. A ich płyta pt. “Soma 0,5mg” staje się tablicą do zapisywania pewnych znaczeń, a także współczesnym połączeniem z zabawkami teraźniejszości (od Netfixa, Visy, aż po Facebook), które w gruncie rzeczy prowadzą do… samotności.

Cała recenzja płyty – http://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2018/04/13/premiera-plyty-taconafide-soma-05mg/

2. Sylwia Lipka – “Fala / Wave”. Muzyka skierowana do określonego targetu odbiorców odnosi swoje zwycięstwo na liście sprzedaży.

3. KĘKĘ – “To tu”. Po komercyjnym i artystycznym sukcesie “Trzecich Rzeczy” (podwójna platyna, ponad 130 koncertów w kraju i Europie), KęKę wraca by otworzyć nowy rozdział. “To tu”, to dojrzały i życiowy materiał, okraszony dawką humoru i sporą dozą autorefleksji.

4. O.S.T.R. – “W drodze po szczęście”. Łódzki raper po raz kolejny zgarnia wszystko, także kolejne platyny za sprzedaż najnowszej płyty.

5. Varius Manx i Kasia Stankiewicz – “Ent”. Melodyjne ballady, będące siłą twórczości zespołu, na nowej płycie znów przybrały na sile. I znów grupa wzbudza niemałe zainteresowanie.

6. Behemoth – “Messe Noire”. Podstawową część “Messe Noire” w wersji DVD i BluRay stanowi spektakularny koncert Behemoth z warszawskiego klubu Progresja, który odbył się 8 października 2016 roku. Zespół zaprezentował wówczas w całości materiał z płyty “The Satanist”. Drugim koncertem w secie jest Live Assault, dokumentujący występ Behemoth na festiwalu Brutal Assault, również z 2016 roku. Część wizualną uzupełnią wszystkie video klipy zrealizowane do promocji albumu “The Satanist”, który uzyskał status Złotej Płyty. To jednak nie wszystko, bowiem „Messe Noire” to także płyta CD z zapisem warszawskiego koncertu.

7. PRO8L3M – “Grund Zero Mixtape”. Mixtape „Ground Zero” zawiera aż 27 pozycji. Brzmienie materiału to muzyczny powrót do dojrzewania w latach 90’. Techno i breakcore w 70 BMP, a także trance’owe inspiracje przetworzone na brudne, rapowe podkłady.

8. LAO CHE – “Wiedza o społeczeństwie”. To jedna z najważniejszych rockowych płyt tego roku.  Tytułowa “Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

9. Mietek Szcześniak – “Nierówni”. Płyta ukazała się w 2016 roku, lecz ciągle wzbudza zainteresowanie. Album ten to kompozycje Mietka Szcześniaka do wierszy ks. Jana Twardowskiego. Opracowana przez Mietka poezja opowiedziana jest językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej. Płyta jest w całości nagrana akustycznie, ma szlachetne, organiczne brzmienie, została nagrana przez brazylijskich muzyków w USA.

10. GEDZ – “247365”. Hip – hop ma się w Polsce świetnie, czego dowodem jest pojawienie się na liście kolejnej produkcji z tego gatunku. Gedz płynnie i ze smakiem, porusza się po szerokim spektrum klimatów i brzmień. Dbałość o detale, feeling i artystyczny poziom cechują markę, którą wyrobił sobie na przestrzeni lat.

 

 

Dodaj komentarz